loading

مرحوم بانو شریف عباد

متولد: 1286 درگدشت: 1364

شغل: از فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش

مورد اهدا:وقف یک باب ساختمان در خیابان فلسطین، وقف کلیه آثار برادر خود فتح اله خان عباد شامل 58 تابلوی نفیس

بانوی خیر و نیکوکار مرحومه خانم شریف عباد به سال 1286 در تهران متولد شد. پدر ایشان ملقب به صنیع همایون از صنعتگران به نام دربار آخرین پادشاه قاجار بود که در نقش زدن بر قلمدان مهارت بسیاری داشت. مرحومه شریف عباد از فارغ التحصیلان دانشسرای عالی در رشته زبان فرانسه بود. ایشان که چهل سال در وزارت آموزش و پرورش به خدمت رسانی به فرزندان این مرز و بوم مشغول بودند، حتی بعد از بازنشستگی نیز باقی عمر خود را در راه خدمت به فرهنگ صرف کرد.

علاقه ایشان به فرهنگ و خدمات فرهنگی باعث شد تا در زمان حیاتشان حاصل دسترنج و تلاش خود و همچنین خواهرشان بانو ملوک عباد (ملقب به عشرت همايوني) كه ايشان هم از فرهنگيان صادق و دلسوز اين مرز و بوم بودند و همچنين كلية آثار هنري مرحوم برادرشان فتح الله خان که شامل 58 عدد تابلوي نفيس بوده است به دانشگاه تهران اهداء نمودند. چون دانشگاه را جاي امن و مناسبي براي حفظ و نگهداري ارزش هاي هنري و ملي خويش مي دانسته است.

 

نیت خیر و کمک این خیّر نیک اندیش چراغی را در دانشگاه تهران روشن کرد که هم اکنون بیش از 1500 نفر از دوستداران و اعضای خانواده دانشگاه (اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه) به جمع خیرین و واقفین دانشگاه پیوسته اند.

و این راه ادامه دارد حتی با اهدای 10 هزار تومان

برای حمایت از دانشگاه تهران کلیک کنید.