loading

 حاج هدایت الله شنتیایی

متولد: 1298  درگدشت: 1392

خیر بزرگ استان البرز

 مورد اهدا: وقف 18 قطعه زمین در هشتگرد کرج به نام پردیس کشاورزی به مساحت 30 هزار متر مربع

حاج هدایت الله شنتیایی فرزند اسدالله در سال 1298 در دلیجان متولد شد .وی از خیرین بزرگ استان البرز بود که خدمات ارزنده­ای در40 سال گذشته به این استان عرضه داشته است. ایشان ملکی را در هشتگرد برای گسترش فعالیتهای آموزشی و پژوهشی شهرستان ساوجبلاغ و توسعه دانشکده وابسته به پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و آموزش رشته های تخصصی کشاورزی اعم از مقدماتی و تکمیلی به دانشگاه تهران وقف کرده است.

از جمله دیگر خدمات ایشان وقف ساختمان 2 هزار و 700 متری به دانشگاه آزاد اسلامی، ساخت و اهدای چندین مدرسه در عظیمیه کرج و کلهرود و روستای عباس آباد شمال، احداث صدها خانه مسکونی، اهدای بخش بزرگی از ملک یک بیمارستان، اهدای ملک مسجد بزرگ مهدویه کرج و خدمات بسیار دیگر .

لازم به ذکر است در سال های اخیر از جانب مسئولین بارها پیشنهاد شد به عنوان یکی از چهره های ماندگار معرفی و تقدیر شود که ایشان موافقت نکردند و همه کسانی که با ایشان مرتبط بودند این جمله را از وی شنیده اند که این کارها را من نکرده ام خدا کرده است .

وی در سال 1392 در سن 94 سالگی دار فانی را وداع گفت و به پاس قدردانی از زحمات ارزنده وی پیکر مطهرش در حیاط مسجد مهدویه تدفین شد.

نیت خیر و کمک این خیّر نیک اندیش چراغی را در دانشگاه تهران روشن کرد که هم اکنون بیش از 1500 نفر از دوستداران و اعضای خانواده دانشگاه (اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه) به جمع خیرین و واقفین دانشگاه پیوسته اند.

و این راه ادامه دارد حتی با اهدای 10 هزار تومان

برای حمایت از دانشگاه تهران کلیک کنید.