loading

مژگان شفیعی، دانشجوی افتخارآفرین بورسیه

مزگان شفیعی، دانشجو افتخار‌آفرین یک‌دوره بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران است. او با استفاده از سهمیه استعداد‌ درخشان، توانست در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تهران مشغول به تحصیل شود. شفیعی در گفتگو با خبرنگار بنیاد حامیان از پیشنهاد شغلی‌ در راستای کسب مهارت‌های کاری می‌گوید که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

لطفاً خودتان را معرفی کنید.
من مژگان شفیعی پذیرفته‌شده در مقطع کارشناسی در رشته زبان و ادبیات ایتالیایی در سال ۱۳۹۵ بودم. در سال ۱۳۹۸ جز نفرات برتر رشته تحصیلی خود و دارای سهمیه استعداد درخشان شدم، بنابراین با توجه به علاقه ام در حوزه گردشگری و استارتاپ تصمیم گرفتم برای رشته کارآفرینی گردشگری اقدام کنم و خوشبختانه با درخواستم موافقت شد و اکنون دانشجوی ترم دوم ارشد کارآفرینی گردشگری پذیرفته شده از طریق استعداد درخشان می‌باشم.
 
 

در چه سال و چه ترمی بورسیه بنیاد حامیان شدید؟

 

من در ترم ۳ سال ۹۷-۹۸ به مدت یک سال بورسیه بنیاد شدم.

 
 

به نظر شما بورسیه چقدر در موفقیت دانشجویان اثر‌گذار است؟

 

به نظر من هر چیزی مثل بورسیه که باعث ایجاد انگیزه در دانشجویان شود، در پیمودن مسیری که در پیش رو دارند، خیلی اثرگذار است.

 

در زمینه اشتغال، چه پیشنهاداتی برای بنیاد دارید؟

اتفاقا یکی از ایده‌هایی که در بالا به آن اشاره نمودم در ارتباط با فراهم آوردن زمینه‌ای برای ایجاد اشتغال دانشجویان می‌باشد.

از نظر من اگر بنیاد برای دانشجویان فرصت یک‌‌دوره کارآموزی چند ماهه با دریافت گواهی معتبر در یکی از شرکت‌ها یا سازمان‌های حامی دانشگاه را فراهم آورد، بسیار عالی می‌شود، چرا که با فراهم آوردن چنین فرصتی دانشجویان آمادگی و مهارت های لازم برای ورود به بازار کار را کسب می کنند. امروزه یکی از اساسی ترین مشکل هر دانشجو که بعد از فارغ‌التحصیلی با آن مواجه می‌شود عدم تجربه و سابقه‌کاری است.

 

به عنوان سوال آخر، آیا نکته‌ای است که دوست داشته باشید به آن اشاره کنید.

 

از تمامی عوامل و خیرین بنیاد حامیان کمال تشکر را دارم و امیدوارم در ادامه این مسیر ایده‌های بیشتری را عملی کنند و دست به اقدامات مهم و انسان دوستانه‌ی بیشتری بزنند.

برای خانم شفیعی آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

یرای اطلاع از آخرین اخبار، در حوزه‌های مختلف خیرین، بورسیه، رویداد‌ها و فراخوان‌های بنیاد حامیان دانشگاه تهران به کانال تلگرامی بنیاد به نشانی https://t.me/hamiyanUT بپیوندید.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *