loading

علیرضا سالمی دانشجوی افتخارآفرین بورسیه چهار دوره: قدردان حمایت های خیرین و حامیان دانشگاه هستم


علیرضا سالمی از دانشجویان افتخارآفرین بورسیه چهار دوره بنیاد حامیان در رشته مهندسی کامپیوتر مشغول به تحصیل است. او در سال ۱۳۹۶ وارد دانشگاه شد و تا اکنون موفق به کسب چهار مرتبه رتبه ۱ در رشته مهندسی کامپیوتر شده است. سالمی در گفت‌وگو با خبرنگار بنیاد حامیان، از زندگی تحصیلی و تاثیر بورسیه بنیاد حامیان در موفقیت‌هایش می‌گوید که مشروح آن را در پی می‌آید:

لطفا خودتان را معرفی کنید.

من علیرضا سالمی دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر ورودی ۹۶ دانشگاه تهران و رتبه ۵۹ منطقه دو در آزمون سراسری ورودی دانشگاه هستم. همچنین تا این لحظه ۴ مرتبه رتبه اول رشته خود شده‌ام و همواره تلاش کرده‌ام معدل خود را بالا نگهدارم به گونه‌ای که پس از ۷ ترم معدل کل من ۱۹.۶۷ است. در حال حاضر به دلیل شیوع کرونا در شهر بوشهر در کنار خانواده زندگی می‌کنم.

چگونه با بنیاد حامیان دانشگاه تهران آشنا و در چه سال و چه ترمی بورسیه شدید؟

در سال ۹۶ و هنگامی که به دانشگاه وارد شدم از طریق کانال‌های تلگرامی مربوط به دانشگاه با بنیاد حامیان دانشگاه تهران آشنا شدم و در همان ترم اول اقدام به ثبت‌نام کردم و پذیرفته شدم. بنابراین در ترم اول سال ۹۶ بورسیه شدم که این بورسیه تاکنون ادامه دارد.

نوع و میزان حمایت های بنیاد حامیان دانشگاه تهران را چگونه ارزیابی می کنید؟ انتقادات و پیشنهادات خود را در این زمینه ذکر کنید.

در سال‌های ابتدایی بورسیه مقداری که به صورت ماهانه پرداخت می‌شد قابل توجه و سودمند بود اما با توجه به تغییرات اقتصادی اخیر جامعه به مرور از ارزش مقدار بورسیه کاسته شده اما همچنان از نظر من ارزشمند است. درباره انواع کمک‌های اهدایی اطلاعات زیادی ندارم و فقط از بورسیه ماهانه به مدت ۱۰ ماه در سال استفاده کرده‌ام. در ماه‌های اخیر بنا بر فعالیتم در حوزه پردازش زبان طبیعی و نیازمندی این زمینه به سخت‌افزار‌های قدرتمند برای اجرای روش‌ها، دانستم که دانشکده برق و کامپیوتر به اندازه کافی از این نوع سخت‌افزار‌ها بهره‌مند نیست، شاید اگر کمک‌هایی از قبیل کمک هزینه‌هایی برای امر تحقیق و پژوهش نیز در اختیار دانشجویان قرار می‌گرفت بسیار سودمند واقع می‌شد.

بنیاد حامیان دانشگاه تهران را در آینده چگونه می‌بینید؟

بنیاد حامیان دانشگاه تهران جنبشی بسیار سودمند و تشویق کننده برای دانشجویان است و می‌تواند به عنوان مشوقی برای تلاشگران باشد. همچنین با توجه به اینکه من ۳ دوره گذشته در گردهمایی سالانه نیز حضور داشتم، می‌دانم که سال به سال تعداد حامیان افزایش می‌یابد و این خود نشان دهنده مثبت بودن این حرکت و آینده روشن آن است.

برای کلام آخر، آیا نکته‌ای است که دوست دارید به آن اشاره کنید؟

به عنوان کلام آخر دوست دارم از تمام کسانی که در بنیاد حامیان دانشگاه تهران تلاش می‌کنند تا سبب شوند که طی کردن مسیر تحصیل برای دانشجویان این دانشگاه راحت‌تر شود تشکر کنم. من به عنوان دانشجوی این دانشگاه و کسی که ۴ دوره بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران بوده است، به خوبی از ارزش این کمک‌ها آگاه و قدردان بانی‌های این امر هستم و خود نیز تلاش می‌کنم در آینده در این زمینه کمک کنم.

دانشجویان گرامی بورسیه برتر ادوار بنیاد حامیان دانشگاه تهران که مایل‌اند موفقیت‌ها و دستاوردهای علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری‌شان در سایت بنیاد اطلاع‌رسانی شود، می‌توانند درصورت داشتن حداقل یکی از شرایط زیر از طریق ثبت مستندات خود در سامانه ثبت درخواست‌های دانشجویان بورسیه به آدرس https://utf.ut.ac.ir/darkhasthaye-man/ اقدام فرمایند.

۱- کسب ۲ مرتبه عنوان رتبه نخست در رشته تحصیلی خود

۲- رتبه های برتر پذیرفته شده در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در سال جاری تحصیلی

۳- کسب عنوان استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در سال جاری تحصیلی

۴- رتبه های نخست در المپیاد های علمی دانشجویی معتبر

۵- کسب رتبه بین المللی در مسابقات ورزشی

۶- رتبه نخست در جشنواره های علمی معتبر

۷- انصراف دانشجویان واجد شرایط بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران به نفع سایر افراد

۸- راه اندازی موفقیت آمیز استارت آپ یا شرکت در حوزه کارآفرین

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *