loading

بازسازی ۴ خوابگاه دانشگاه تهران با مشارکت خیرین نیک‌اندیش


به گزارش روابط عمومی بنیاد حامیان دانشگاه تهران، بازسازی 4 خوابگاه مجردی بر اساس طرح ارتقا کیفیت خوابگاه‌ها در سال 1400 با مشارکت 30 درصدی خیرین، مشارکت 30 درصدی دانشگاه و نیز مشارکت 40 درصدی صندوق رفاه دانشجویان انجام خواهد شد.

دکتر سعید حبیبا معاون دانشجویی دانشگاه تهران به ایسنا گفته است که بنیاد خیریه مرحوم جمالزاده، حمایت بخش عمده‌ای از ساخت یک خوابگاه را بر عهده گرفته است که تا تیر ماه 1400 افتتاح خواهد شد. او همچنین ابراز امیدواری کرده که ساخت خوابگاه ۱۷۲ نفره‌ای که توسط بنیاد حامیان پردیس فنی دانشگاه تهران از بهمن‌ماه ۱۳۹۹ آغاز شده است، در تیر یا مردادماه سال جاری پایان یابد و این خوابگاه پیش از شروع سال تحصیلی جدید، افتتاح شود.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران هم‌چنین از نوسازی، بازطراحی و احداث فضاهای جدید «ورزشی- فرهنگی» ۴ خوابگاه از خوابگاه‌های سطح شهر به وسعت ۷۱۰۰ مترمربع با کمک خیرین نیک‌اندیش، بنیاد حامیان دانشکده فنی، صندوق رفاه دانشجویان وزارت عتف و اعتبارات دانشگاه خبر داده و خاطر نشان کرده است که این طرح‌ها تا پایان اردیبهشت‌ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهند رسید.

او با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها در توسعه کشور تلاش وافری دارند و بطور طبیعی نخبگان این مرز و بوم در محیط‌های دانشگاهی مشغول تحصیل هستند، تأمین رفاه و آسایش دانشجویان را بسیار مثبت دانست و با اشاره به محدود بودن اعتبارات مالی در نهادهای دولتی به خصوص در حوزه خوابگاه‌ها، حضور خیرین نیک‌اندیش را در حوزه بازسازی و تامین تجهیزات خوابگاه‌های دانشجویی ضروری ارزیابی کرد و از نیاز جدی دانشگاه به تلاش و همت این عزیزان خیراندیش خبر داد.

دکتر سعید حبیبا با بیان این‌که برای سال آتی با یکی از خیرین مذاکراتی برای ساخت ۱۱۰ واحد برای دانشجویان متأهل انجام شده، به ایسنا گفته است: «هم‌چنین با یکی دیگر از خیرین در خصوص بازسازی خوابگاه متأهلین جلال آل احمد صحبت شده و ایشان موافقت خود را اعلام کرده است که امید می‌رود در سال آتی شاهد بازسازی این خوابگاه باشیم». او هم‌چنین بیان کرد که دانشگاه پیگیر است که در سال آتی در خصوص تأمین برخی کالاهای مورد نیاز اتاق‌های دانشجویی از قبیل یخچال، کولر، تختخواب، میز و صندلی، پرده، موکت، ماشین لباسشوئی مشارکت خیرین بیش‌تری را جلب کند.

دکتر حبیبا پیش‌تر در گفت‌وگویی با ایسنا خاطرنشان کرده بود که بیش از ۷۰۰۰ مترمربع بنای خوابگاهی در دست بازسازی و نوسازی است که عمده این بازسازی‌ها در خوابگاه‌های سطح شهر در حال انجام است.

هـر حمایتـی از طرف شما خیّر نیک‌اندیش، فارغ از نوع و مقدار آن، بی‌شک دریچه‌ایست بسوی فردایی روشن که جوانان امروز تحت حمایت شما، بخشی از سازندگان آن فردایند. بذری را که امروز به مهر می‌کارید، فردا به غرور و سرور خواهید دروید. شما نیز می‌توانید با مراجعه به بخش حمایت از دانشگاه وبسایت بنیاد حامیان به نشانی https://utf.ut.ac.ir/ نسبت به حمایت از آینده‌سازان کشور و ارتقای علم و دانش، اقدام فرمایید.

بازدیدها: 16

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *