loading

بورسیه باعث تشویق خیرین و ایجاد ذوق در دانشجویان که آینده سازان ایران زمین هستند، می‌شود.


‎فائزه خسروآبادی دانشجوی افتخارآفرین سه دوره بورسیه بنیاد حامیان، با کسب سهمیه استعداد درخشان در رشته مهندسی سیستم‌های انرژی مشغول به تحصیل است. او در گفت‌وگو با خبرنگار بنیاد حامیان، از زندگی تحصیلی و موفقیت‌هایش در زمینه‌های گوناگون می‌گوید که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.

‎لطفا خودتان را معرفی کنید.

‎من فائزه خسروآبادی پذیرفته شده مقطع کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک بیوسیستم پردیس ابوریحان دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۴ هستم که در طی دوران کارشناسی موفق به کسب سه دوره بورسیه از بنیاد حامیان دانشگاه تهران شدم و همچنین با کسب سهمیه استعداد درخشان توانستم مقطع کارشناسی ارشد را بدون کنکور در دانشگاه تهران ادامه بدهم. انتخاب من برای مقطع کارشناسی‌ارشد مهندسی سیستم‌های انرژی در دانشکده علوم و فنون‌نوین بود و در حال حاضر در ترم چهارم این رشته مشغول به تحصیل هستم.

‎چگونه با بنیاد حامیان دانشگاه تهران آشنا و در چه سال و چه ترمی بورسیه شدید؟

‎ترم دوم کارشناسی از طریق یکی از همکلاسی‌هایم با بنیاد حامیان آشنا شدم و با توجه به اینکه شرایط مطرح شده توسط بنیاد حامیان را دارا بودم، ثبت‌نام کردم و پذیرفته شدم. من در ترم‌های ۲ و ۴ و ۶ جزء پذیرفته‌شدگان بورسیه توسط بنیاد حامیان دانشگاه تهران بوده‌ام.

‎نوع و میزان حمایت‌های بنیاد حامیان دانشگاه تهران را چگونه ارزیابی می کنید؟ انتقادات و پیشنهادات خود را در این زمینه ذکر کنید.

‎به نظر من نوع حمایت بنیاد مناسب است و واقعا ممنونم از این حرکت خیرخواهانه که باعث تشویق بیش‌تر و ایجاد انگیزه در دانشجویان شده است. اما انتقادی که دارم سخت شدن شرایط برای دانشجویان ارشد است. باتوجه به دشواری‌های بیش‌تر مقطع ارشد شاید بهتر بود شرایط بورسیه شدن یا ساده‌تر می‌شد و یا حدالامکان در حد شرایط مقطع کارشناسی باقی می‌ماند. چون هزینه‌های تحصیلی هم در مقطع ارشد بیش‌تر است.

‎بنیاد حامیان دانشگاه تهران را در آینده چگونه می‌بینید؟

‎آینده روشنی را برای بنیاد حامیان دانشگاه تهران متصور هستم چرا که این کار خیر و مشاهده نتایج مثبت حاصل از آن که در همایش‌ها دیده می‌شود و باعث تشویق خیرین و ایجاد ذوق در دانشجویان که ایران زمین هستند، می‌شود. بطوری‌که حتی دانشجوها هم علاقه‌مند به شرکت در این امر خیر می‌شدند.

‎برای کلام آخر، آیا نکته‌ای هست که دوست دارید به آن اشاره کنید؟

‎تمامی نکاتی که به نظرم آمد را گفتم و نکته‌ای باقی نمانده است. در آخر باز هم از بنیاد حامیان دانشگاه تهران و خیرین محترم این مجموعه کمال تشکر را دارم و سلامتی و سعادت روزافزون را از خدای متعال برایشان خواستارم.

‎دانشجویان گرامی بورسیه برتر ادوار بنیاد حامیان دانشگاه تهران که مایل‌اند موفقیت‌ها و دستاوردهای علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری‌شان در سایت بنیاد اطلاع‌رسانی شود، می‌توانند از طریق ایمیل‌ info@utf.ut.ac.ir با بنیاد تماس حاصل فرمایند و مدارک و مستندات موفقیت‌ها و افتخارآفرینی های خود را برای ما ارسال کنند.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.