در نظر دارم با رسیدن به ثبات درآمد دانشجویانی را بورسیه کنم

[vc_gallery interval=”3″ images=”4255″ img_size=”full”]

گفتگو با مینا آرین‌فر دانشجوی افتخارآفرین بورسیه دوره چهارم بنیاد حامیان

مینا آرین‌فر دانشجوی بورسیه دوره چهارم بنیاد حامیان دانشگاه تهران است که با تلاش‌های خود موفق شده است که سه سال متوالی بورسیه برتر این بنیاد را کسب کند. این دانشجوی با استعداد و تلاش‌گر در رشته تاریخ در دانشکده ادبیات و علوم انسانی، مقطع کارشناسی را به اتمام رسانده و با کسب سهمیه استعداد درخشان موفق به ورود بدون آزمون به مقطع کارشناسی ارشد شده و اکنون در گرایش اسناد و مدارک آرشیوی و نسخه‌شناسی این رشته در دانشگاه تهران مشغول به تحصیل است.

خبرنگار بنیاد حامیان دانشگاه تهران در گفت‌وگوی خود با مینا آرین‌فر از موفقیت‌های تحصیلی او پرسیده و نظر این دانشجوی پرتلاش را درباره تاثیر بورسیه بنیاد حامیان در مسیر موفقیت‌اش جویا شده که مشروح این گفت‌وگو در ادامه می‌آید:

  •  خودتان را معرفی کنید

من مینا آرین‌فر دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد رشته اسناد و مدارک آرشیوی و نسخه‌شناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران هستم که با سهمیه استعداد درخشان در این مقطع پذیرش شدم. در دوران کارشناسی نیز سه دوره بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران بودم.

  •  نحوه آشنایی شما با بنیاد چگونه بوده است؟

وقتی‌که من در سال 1394 وارد دانشگاه شدم، بنیاد حامیان دانشگاه تهران به‌تازگی تأسیس شده بود و استندهای معرفی آن در دانشکده‌های مختلف نصب‌شده بود بنابراین تا حدودی آشنا بودم. زمان ثبت‌نام بورسیه هم اطلاع‌رسانی‌های مربوط به آن در کانال‌های تلگرام دانشگاه درج شد و من از آن طریق مطلع شدم.

  •  چقدر با فعالیت‌های بنیاد آشنایی دارید؟

من در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، صفحه بنیاد حامیان دانشگاه تهران را دنبال می‌کنم و تا حدودی از اخبار بورسیه، اهدای کتاب و همچنین حمایت خیرین از ساخت و تجهیز ساختمان‌های دانشگاه اطلاع دارم.

  •  با توجه به اینکه آشنایی زیادی با نوع فعالیت بنیاد دارید چه پیشنهادی برای عملکرد بهتر این بنیاد دارید؟

به نظر من خیلی خوب می‌شود اگر بنیاد به جذب بیش‌تر خیرین مخصوصا برای رفع نیازهای دانشکده‌ها بپردازد، در این صورت هم تعداد دانشجویانی که بورسیه می‌شوند بیش‌تر خواهد شد و هم امکان رفع و تجهیز بیش‌تر نیازهای دانشکده‌های مختلف فراهم می‌شود.

  • چه پیشنهادی در راستای حمایت بنیاد و خیرین از دانشجویان دارید؟

من از فعالیت‌های بنیاد حامیان دانشگاه تهران در زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت و کارآفرینی دانشجویان اطلاع دارم. به‌طور مثال می‌دانم که با حمایت خیرین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان برگزار شده است یا حتی امکان بازدید دانشجویان از کارخانه‌ها و شرکت‌های مختلف فراهم‌شده است. همچنین بعضی از دانشجویان با خیرین آشنا شدند و از این راه ارتباطی توانستند مشغول به کار بشوند، اما بیش‌تر این فعالیت‌ها برای دانشجویان رشته‌های فنی بوده است و برای دانشجویان رشته‌های علوم انسانی کمتر این اتفاق افتاده است. پیشنهاد من این است که این امکان بیش‌تر از گذشته برای دانشجویان رشته‌های علوم انسانی فراهم شود.

  •  به نظر شما بورسیه چقدر در موفقیت دانشجویان مؤثر است و اگر پیشنهادی دارید بفرمایید.

قطعا بورسیه برای دانشجویان ممتاز و سایر دانشجویان بسیار کمک‌کننده است. با توجه به اینکه تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد کمتر از کارشناسی است پس سهمیه بورسیه کمتری به آن‌ها تعلق می‌گیرد، پیشنهاد نمی کنم که به میزان مساوی دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه شوند اما به نظرم اگر کمی تعداد نفراتی که در مقطع ارشد بورسیه می‌شوند بیش‌تر باشد بهتر خواهد بود.

نکته‌ی دیگری که به ذهنم می‌رسد در خصوص بن کتابی است که با حمایت بنیاد قلم‌چی به دانشجویان داده شد. برخی از کتاب‌های مورد نیاز درسی در سامانه معرفی‌شده موجود نبود، اگر امکان خرید کتاب با این بن کتاب از کتاب‌فروشی‌ها هم فراهم باشد به نظرم مؤثرتر خواهد بود. به‌هرحال خیرین با اهدای بن کتاب این حمایت را از دانشجویان انجام می‌دهد و به آن‌ها در تأمین کتاب کمک می‌کند پس بهتر خواهد بود که دانشجویان امکان فراهم کردن کتاب‌های ضروری خود را داشته باشند.

  • خیر دانشگاه تهران شدن را چگونه می‌بینید؟

من در کانون نیکا عضوم و در نظر دارم با رسیدن به ثبات درآمد از دانشجویان حمایت کنم و دانشجویانی را بورسیه کنم چون در واقع زمانی که بورسیه بودم حس بسیار خوبی به من دست داد.

  • به‌عنوان سخن پایانی اگر نکته‌ای مدنظرتان است بفرمایید.

پیشنهاداتم بیش‌تر در حوزه کارآفرینی دانشجویان است. به نظرم اگر حمایت از دانشجویان در راستای ارتباط دانشگاه با صنعت (بازار کار) باشد خیلی اتفاق خوبی می‌افتد.

بنیاد حامیان دانشگاه تهران از مینا آرین‌فر به دلیل وقتی که در اختیارمان گذاشت کمال تشکر را دارد و برای ایشان موفقیت روزافزون خواستار است.

دانشجویان گرامی بورسیه برتر ادوار بنیاد حامیان دانشگاه تهران که مایل‌اند موفقیت‌ها و دستاوردهای علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری‌شان در سایت بنیاد اطلاع‌رسانی شود، می‌توانند درصورت داشتن حداقل یکی از شرایط زیر از طریق ایمیل‌ info@utf.ut.ac.ir با بنیاد تماس حاصل فرمایند و مدارک و مستندات موفقیت‌های خود را برای ما ارسال کنند.

۱- کسب ۲ مرتبه عنوان رتبه نخست در رشته تحصیلی خود

۲- رتبه های برتر پذیرفته شده در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در سال جاری تحصیلی

۳- کسب عنوان استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در سال جاری تحصیلی

۴- رتبه های نخست در المپیاد های علمی دانشجویی معتبر

۵- کسب رتبه بین المللی در مسابقات ورزشی

۶- رتبه نخست در جشنواره های علمی معتبر

۷- انصراف دانشجویان واجد شرایط بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران به نفع سایر افراد

۸- راه اندازی موفقیت آمیز استارت آپ یا شرکت در حوزه کارآفرینی

به امید موفقیت روزافزون شما

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید