loading

انتشار روزشمار تاریخی دانشگاه تهران حاوی اسامی خیّرین نیک‌اندیش و جاودان این دانشگاه


به گزارش روابط عمومی بنیاد حامیان دانشگاه تهران، روزشمار تاریخی این دانشگاه که طبق سنت هر ساله توسط اداره روابط عمومی دانشگاه تهران منتشر می‌شود، سال 1400 نیز با رویکرد بازنمایی بخشی از میراث غنی علمی و تمدنی و نیز نقش‌آفرینی مؤثر این دانشگاه در عرصه‌های مختلف توسعه‌ای، انتشار یافته است.

این روزشمار تاریخی به عنوان یک اثر فاخر، فرازهای مهمی از تحولات و دستاوردهای علمی، تاریخی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دانشگاه تهران را از ابتدای تأسیس تاکنون در خود جای داده است.

مروری بر اهمّ رویدادهای تاریخی دانشگاه تهران از زمان تأسیس تا امروز، معرفی برخی از چهره‌های ماندگار و خیّرین جاودان و نیک‌اندیش دانشگاه تهران، نمایش نقش‌آفرینی و پیش‌گامی دانشگاه تهران در تحولات فناوری، علمی و پژوهشی کشور و نیز حضور تأثیرگذار این دانشگاه در محافل علمی و تحقیقاتی منطقه‌ای و بین‌المللی، جلوه‌ای از دریای بی‌پایان مفاخر این دانشگاه و سهم انکارناپذیر آن در رشد و بالندگی جغرافیای فرهنگی ایران‌زمین است.

این اثر علاوه بر ذکر سیر تحولات تاریخی دانشگاه تهران، مزیّن به اسامی «مفاخر و مشاهیر و خیّرین» دانشگاه تهران و نیز «شهدای گرانقدر دانشگاه تهران» است که مایه سربلندی و نازش ایران عزیزمان هستند و همواره یادشان در قلب‌مان جاودان خواهد ماند.

بنیاد حامیان دانشگاه تهران ضمن تبریک دوباره سال 1400 شمسی، و با پاس‌داشت همه عزیزانی که از گذشته تا کنون در ارتقا و حفظ جایگاه والای دانشگاه تهران در میان کشور و جهان کوشیده‌اند، از علاقمندان می‌خواهد از لینک زیر اقدام به دریافت نسخه پی.دی.اف این روزشمار فرمایند:

دریافت فایل روزشمار تاریخی دانشگاه تهران

هـر حمایتـی از طرف شما خیّر نیک‌اندیش، فارغ از نوع و مقدار آن، بی‌شک دریچه‌ایست بسوی فردایی روشن که جوانان امروز تحت حمایت شما، بخشی از سازندگان آن فردایند. بذری را که امروز به مهر می‌کارید، فردا به غرور و سرور خواهید دروید. شما نیز می‌توانید با مراجعه به بخش حمایت از دانشگاه وبسایت بنیاد حامیان به نشانی https://utf.ut.ac.ir/ نسبت به حمایت از آینده‌سازان کشور و ارتقای علم و دانش، اقدام فرمایید.

 

بازدیدها: 20

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *