loading

سعید افضل دانشجوی سه دوره بورسیه برتر بنیاد حامیانبورسیه مخصوصاً برای دانشجویان خوابگاهی کمک هزینه خوبی است

بنیاد حامیان دانشگاه تهران، با حمایت خیرین دانشگاه تهران هرساله دانشجویان بسیاری را بورسیه برتر می‌کند، که البته با تلاش‌های فراوان این دانشجویان، شمار زیادی از آن‌ها در طول دوره تحصیل موفقیت‌های زیادی را کسب می‌کنند. یکی از این دانشجویان سعید افضل دانشجوی کارشناسی ارشد رشته زمین‌شناسی مهندسی است که با تلاش‌های فراوان موفق به پذیرش استعداد درخشان (بدون آزمون) در مقطع ارشد و نیز کسب بورسیه دوره‌های سوم، چهارم و پنجم بنیاد حامیان دانشگاه تهران شده است. همچنین این دانشجوی بورسیه در دوره کارشناسی در طول هشت ترم تحصیلی موفق به اخذ رتبه نخست در رشته زمین‌شناسی شده است. خبرنگار روابط عمومی بنیاد حامیان دانشگاه تهران، در این خصوص با ایشان به گفت‌وگو نشسته است که مشروح آن در پی می‌آید:

خودتان را معرفی کنید؟
من سعید افضل دانشجوی کارشناسی ارشد رشته زمین‌شناسی مهندسی هستم که بدون کنکور و با پذیرش استعداد درخشان در این مقطع مشغول به تحصیل شده‌ام. من از سال ۹۶ به مدت سه دوره به دلیل کسب رتبه برتر در رشته خود در دوران کارشناسی، موفق به اخذ بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران شده بودم.

نحوه آشنایی شما با بنیاد چگونه بوده است؟
در خوابگاه یکی از هم­اتاقی­هایم، بنیاد را به من معرفی کرد و گفت اگر جزو دانشجویان برتر باشم می‌توانم در بورسیه بنیاد حامیان ثبت‌نام کنم. بعد از آشنایی با بنیاد تلاش کردم و مصمم‌تر درس خواندم تا بتوانم در بورسیه ثبت‌نام کنم.

نقش بنیاد در موفقیت شما چیست؟
معدل کل من در دوران کارشناسی در طول 8 ترم، رتبه اول بین دانشجویان هم‌ورودی و هم‌رشته‌ام بود. قطعا این جایزه تحصیلی، برای دانشجویان مخصوصا کسانی که خوابگاهی هستند کمک‌هزینه‌ی تحصیلی مناسبی است و واقعا حس خوبی است که با خیال راحت‌تری درس بخوانیم.

به نظر شما حمایت خیرین دانشگاه تهران چگونه می‌تواند مؤثرتر باشد؟
به نظر من خیرین دانشگاه تهران، افرادی باتجربه در زمینه‌ی کاری خود هستند اگر این امکان باشد که هر خیر با توجه به تجربه خودش یک مؤسسه یا انجمنی در هر دانشکده برای اشتغال دانشجویان فراهم کند و از این طریق دانشجویان بتوانند مشغول به کار بشوند که البته این کار حتی می‌تواند تدریس یا انجام پروژه دانشجویی باشد، خیلی کمک‌کننده خواهد بود.

به نظرتان لازمه تحقق پیشنهادتان در زمینه اشتغال دانشجویان چیست؟
در درجه اول باید با دانشکده‌ها هماهنگی‌هایی صورت بگیرد تا اگر انجمنی باشد در محیط خود دانشکده تشکیل شود که برای دانشجویان امکانات بهتری را فراهم کند و همچنین دانشجویان بتوانند ایده‌های خود را بیان کنند.

با توجه به شرایط کرونا چه پیشنهادی برای حمایت و تشویق دانشجویان دارید؟
به نظرم اگر تمرکز بورسیه در جهت تأمین نیازهای دانشجویانی که از قشر متوسط و پایین جامعه هستند معطوف شود، بهتر خواهد بود. قطعا دانشجویانی وجود دارند که مجبورند چند نفر در یک خانواده از یک تلفن همراه استفاده کنند که به آموزش مجازی آن‌ها لطمه وارد می‌کند.

در انتها اگر صحبتی دارید بفرمایید.
از بنیاد حامیان دانشگاه تهران، بسیار تشکر می‌کنم که با شکل‌گیری این بنیاد و حمایت خیرین، از طرفی باعث تشویق دانشجویان تلاش‌گر می‌شوند و از طرف دیگر حس رقابت و تلاش بیشتر برای موفقیت را در آن‌ها ایجاد می‌کند طوری که من در بین همکلاسی‌هایم افرادی را دیده‌ام که برای اینکه بتوانند بورسیه بنیاد بشوند تلاش بیش‌تری می‌کنند.

بنیاد حامیان دانشگاه تهران برای این دانشجوی تلاشگر آرزوی موفقیت روز افزون می‌کند و از وقتی که برای این گفت‌وگو در اختیارمان قرار داد تشکر می‌کند.

دانشجویان گرامی بورسیه برتر ادوار بنیاد حامیان دانشگاه تهران که مایل‌اند موفقیت‌ها و دستاوردهای علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری‌شان در سایت بنیاد اطلاع‌رسانی شود، می‌توانند درصورت داشتن حداقل یکی از شرایط زیر از طریق ایمیل info@utf.ut.ac.ir با بنیاد تماس حاصل فرمایند و مدارک و مستندات موفقیت‌های خود را برای ما ارسال کنند.
۱- کسب ۲ مرتبه عنوان رتبه نخست در رشته تحصیلی خود
۲- رتبه‌های برتر پذیرفته شده در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری در سال جاری تحصیلی
۳- کسب عنوان استعداد درخشان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در سال جاری تحصیلی
۴- رتبه‌های نخست در المپیادهای علمی دانشجویی معتبر
۵- کسب رتبه بین‌المللی در مسابقات ورزشی
۶- رتبه نخست در جشنواره‌های علمی معتبر
۷- انصراف دانشجویان واجد شرایط بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران به نفع سایر افراد
۸- راه‌اندازی موفقیت‌آمیز استارت‌آپ یا شرکت در حوزه کارآفرینی
به امید موفقیت روزافزون شما

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *