loading

برگزاری جلسه کمیته مدیریت جشنواره قرن اندیشمندان و دانشمندان جوان


به گزارش روابط عمومی بنیاد حامیان دانشگاه تهران جلسه کمیته مدیریت و برنامه‌ریزی پنجمین جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان روز شنبه بیست‌ویکم فروردین ماه 1400 با حضور دکتر ناصر مطیعی رییس صندوق رفاه دانشجویان، مهندس ابراهیم جمیلی رییس شورای سیاست‌گذاری جشنواره، دکتر زاهدی دبیر کمیته علمی جشنواره، دکتر محمدرضا زالی دبیر کمیته کسب‌وکار جشنواره، دکتر ناصر غلامی دبیر کمیته مدیریت و برنامه‌ریزی، مهندس مؤدب دبیر اجرایی جشنواره چهارم، دکتر شادی جمیلی رییس دبیرخانه دائمی جشنواره و دکتر فاطمه محمدی‌پناه دبیر کمیته بین‌الملل جشنواره برگزار شد.

در این جلسه رییس صندوق رفاه دانشجویان با تاکید بر اینکه ایده‌های جوانان باید به سمت و سوی تجاری‌سازی و صنعتی‌سازی برود گفت: «این امر سبب افزایش اعتماد به‌نفس در میان جوانان خواهد شد که در ادامه آن، صندوق رفاه دانشجویان نیز برای همکاری با این جشنواره اعلام آمادگی می‌کند.»

مهندس جمیلی نیز با اشاره به اینکه فعالیت در بنیاد نیکوکاری جمیلی، فعالیتی داوطلبانه و دانشجویی است، درباره نوع همکاری مورد نیاز با این جشنواره افزود: «از صندوق رفاه درخواست داریم تا دانشجویان را به جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان معرفی نماید و با همراهی امور نیکوکارانه در این مسیر خیر سهیم باشد.»

مهندس جمیلی رییس شورای سیاست‌گذاری این جشنواره همچنین ابراز تمایل و امیدواری کرد تا نماینده‌‌ای از سوی صندوق رفاه جهت شرکت در جلسات و اطلاع‌رسانی جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان حضور یابد. او هدف از برگزاری این نوع رویداد علمی را، معرفی اساتید و جمعیت علمی کشور در داخل و خارج از دانشگاه‌ها برشمرد.

دکتر زاهدی دبیر کمیته علمی جشنواره در تایید گفته‌های مهندس جمیلی اضافه کرد: «اطلاع‌رسانی از طریق دبیرخانه خوب است ولی مسلما اطلاع‌رسانی از طریق نهادهایی همچون صندوق رفاه دانشجویان و وزارت علوم، امری قوی‌تر و ضروری خواهد بود.»

در پایان جلسه نیز دکتر مطیعی در خصوص معرفی جشنواره به دانشجویانی که با صندوق رفاه دانشجویی در ارتباط هستند توضیحاتی را مطرح کرد و از دکتر صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم خواست تا با معرفی یک نماینده به دبیرخانه این جشنواره، به معرفی بهتر جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان در میان جوامع علمی و دانشگاهی کشور کمک کند.

جشنواره اندیشمندان و دانشمندان جوان جشنواره‌ای است که هرساله و از سال 1396 به همت بنیاد نیکوکاری جمیلی و در راستای حمایت از ایجاد کسب‏ و‏کارهای مبتنی بر فناوری، نوآوری و تحقق اقتصاد مقاومتی، با هدف تبدیل ایده به ثروت، برگزار می‌شود. در این جشنواره که تاکنون چهار دوره از آن در سطح ملی و با موفقیت و در میان استقبال گسترده نخبگان کشور برگزار شده است، برگزیدگان نهایی از اعتبار ویژه بنیاد نیکوکاری جمیلی به منظور تجاری‌سازی محصول و ایجاد شرکت نوپا بهره‏‌مند می‏گردند. اولویت اصلی این جشنواره کمک به تجاری‌سازی ایده‌های برتر اندیشندان و دانشمندان جوان است و پنجمین دوره آن که در سال 1400 برگزار خواهد شد، جشنواره قرن نام گرفته است. شایان ذکر است که چهارمین دوره این جشنواره در آذرماه سال 1399 با همکاری بنیاد حامیان دانشگاه تهران و پردیس علوم این دانشگاه برگزار شد.

هـر حمایتـی از طرف شما خیّر نیک‌اندیش، فارغ از نوع و مقدار آن، بی‌شک دریچه‌ایست بسوی فردایی روشن که جوانان امروز تحت حمایت شما، بخشی از سازندگان آن فردایند. بذری را که امروز به مهر می‌کارید، فردا به غرور و سرور خواهید دروید. شما نیز می‌توانید با مراجعه به بخش حمایت از دانشگاه وبسایت بنیاد حامیان به نشانی https://utf.ut.ac.ir/ نسبت به حمایت از آینده‌سازان کشور و ارتقای علم و دانش، اقدام فرمایید.

بازدیدها: 22

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *