loading

بنیاد حامیان دانشگاه تهران قابلیت رشد و توسعه فراوانی دارد


عدنان اسدبیگی از دانشجویان افتخارآفرین بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران، در رشته ژنتیک و اصلاح در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه مشغول به تحصیل است. او با تلاش‌های خود تا کنون موفق به کسب سه مرتبه رتبه ۱ در رشته ژنتیک و اصلاح و شش دوره بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران شده است. اسدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار بنیاد حامیان، از زندگی تحصیلی و تاثیر بورسیه بنیاد در موفقیت‌های خود می‌گوید که مشروح این کفت‌وگو در ادامه می‌آید.

لطفا خودتان را معرفی کنید.

عدنان اسدبیگی هستم. به لطف خدا فرصت تحصیل در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد رشته ژنتیک و اصلاح در دانشگاه تهران نصیب من شد.

چگونه با بنیاد حامیان دانشگاه تهران آشنا و در چه سال و چه ترمی بورسیه شدید؟

آشنایی بنده با بنیاد حامیان به اولین دوره بورسیه برتر بر می‌گردد. در آن سال یکی از اساتید که سهم به‌سزایی در پرورش علمی من داشت مسبب آشنایی من با بنیاد حامیان شد. پس از آن دوره، هر سال گوش به زنگ فراخوان این بنیاد بودم. بنده در تمامی ادوار بنیاد حامیان به سبب کسب رتبه نخست در تمامی ترم‌ها بورسیه این بنیاد بوده ام.

نوع و میزان حمایت های بنیاد حامیان دانشگاه تهران رل چگوته ارزیابی می کنید؟ انتقادات و پیشنهادات خود را در این زمینه ذکر کنید.

تاکنون دو نوع از حمایت‌های بنیاد از جمله حمایت مالی و اعطای بن‌های خرید کتاب شامل حال بنده شده ‌است. سیاست بنیاد در حمایت از دانشجویان برتر سیاست درستی است اما می‌بایست بدین نکته توجه شود که ممکن است یک دانشجوی مستعد به کمک علمی و پژوهشی نیاز بیشتری داشته باشد تا در پیشبرد این امور توفیق حداکثری یابد. در سال‌های ابتدایی مبلغ اهدایی بنیاد کمک حال موثرتری بود اما رفته رفته با رشد لجام گسیخته تورم و ثابت ماندن کمک هزینه بنیاد، این حمایت اثر کمتری دارد.

پیشنهاد می کنم بنیاد به جای توسعه کمی و افزایش تعداد دانشجویان تحت پوشش، توسعه کیفی بورسیه را نیز در پیش گیرد. از طرفی تجربه دریافت بن کتاب در ماه گذشته نصیب بنده شد. اعطای بن کتاب در صورتی می‌تواند موثر باشد که در جهت تامین کتاب‌های مورد نیاز دانشجو قرار گیرد و دانشجویان بورسیه محدود به خرید کتاب از یک سایت نشوند

بنیاد حامیان دانشگاه تهران را در آینده چگونه می‌بینید؟

بنیاد حامیان مجموعه‌ای با پتانسیل فراوان است که به دلیل حمایت خیرین نیک‌اندیش قابلیت رشد و توسعه فراوانی دارد. اهمیت و جایگاه این بنیاد هنگامی بهتر درک خواهد شد که بدین نکته توجه گردد که این بنیاد از میان با استعدادترین دانشجویان کشور، برترین‌های آنان را حمایت می‌کند. بنابراین هدایت مناسب استعدادهای علمی به مدد خیّرینی که کمک به حوزه‌ای را انتخاب کرده‌اند که از حوزه‌های مغفول این کشور است، اتفاقات بزرگی را رقم خواهد زد.

برای کلام آخر، آیا نکته‌ای است که دوست دارید به آن اشاره کنید؟

در انتها از زحمات مجموعه وزین بنیاد کمال تشکر و قدردانی را دارم و متذکر می‌شوم که هدف از مطرح کردن انتقادات، کمک به اعتلای این بنیاد عظیم بوده و هیچ انتقادی از ارزش‌های آن نخواهد کاست.

دانشجویان گرامی بورسیه برتر ادوار بنیاد حامیان دانشگاه تهران که مایل‌اند موفقیت‌ها و دستاوردهای علمی، فرهنگی، ورزشی و هنری‌شان در سایت بنیاد اطلاع‌رسانی شود، می‌توانند از طریق ایمیل‌ info@utf.ut.ac.ir با بنیاد تماس حاصل فرمایند و مدارک و مستندات موفقیت‌ها و افتخارآفرینی های خود را برای ما ارسال کنند.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.